Zaplanuj swoją wizytę

USG 4D HD LIVE

Ultrasonografia to nieinwazyjna i bezpieczna metoda diagnostyczna, która pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu badanych narządów i struktur, co jest niezbędne dla szczegółowej oceny anatomii płodu.  W metodzie tej wykorzystuje się zjawisko rozchodzenia się oraz odbicia fal ultradźwiękowych o odpowiedniej częstotliwości. Dawka energii podczas badań jest niższa od wartości granicznych przyjętych przez Amerykański Instytut Ultrasonografii Medycznej, tak więc ultrasonografia uznana jest za badanie bezpieczne dla rozwijającego się płodu.

Podstawowa część badania USG w ciąży odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (2D), na którym obserwujemy przekroje wnętrza macicy i zarysy ciała płodu wraz z obrazem jego narządów wewnętrznych. To główna część badania, umożliwiająca ocenę wielkości i kształtu różnych części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska, ilości wód płodowych itp. Dzięki temu, że posiadamy najnowszej generacji aparaty USG wykonujemy również ocenę przepływu krwi  przez różne naczynia płodu i matki (USG dopplerowskie) dostarczające bardzo ważnych informacji o pracy serca płodu, wydolności łożyska i innych narządów.

USG-4D-HD-LIVE-zobacz-film

 

USG 4D to wizualizacja trójwymiarowa (3D) odbywająca  się w czasie rzeczywistym.  Daje możliwość obserwacji dziecka, jego położenia w brzuchu matki oraz zachowań i reakcji w obrazie przestrzennym. Badanie 3D i 4D umożliwia nie tylko uzyskanie pięknego, zrozumiałego i czytelnego dla przyszłych rodziców obrazu dziecka. Wrażenia i wspomnienia z badania 4D pomagają w budowaniu więzi rodziców ze swoim potomkiem już w okresie prenatalnym. Dzięki badaniu 3D/4D uzyskuje się również rzeczywisty obraz struktur trudnych do oceny w badaniu dwuwymiarowym.  Podczas badania 3D/4D można dokładniej ocenić i zarejestrować obraz twarzy i czaszki dziecka, ocenić jego profil, umiejscowienie uszu, budowę, ułożenie i ruchomość kończyn, rozpoznać jego płeć. Dzięki obrazowaniu trójwymiarowemu łatwiejsze jest uwidocznienie pewnych cech płodu, które mogą świadczyć o różnych chorobach, wadach genetycznych i wadach wrodzonych, w tym wadach strukturalnych serca, które niejednokrotnie można korygować po urodzeniu dziecka.  Obrazowanie 3D/4D ułatwia zrozumienie nieprawidłowości rozwojowych płodu przez rodziców dziecka i dostarcza wielu informacji niedostępnych w  tradycyjnym badaniu 2D.

Najnowocześniejszym osiągnięciem w zakresie obrazowania płodu jest technologia HD Live. Dzięki niej uzyskujemy obrazy płodu o niespotykanej dotąd rozdzielczości w naturalnych kolorach. Obrazy są tak realne, że czasem można pomyśleć, że widzimy dziecko w lustrze a nie na ekranie ultrasonografu. Badanie 4D w technologii HD live można wykonać już od 6 tygodnia ciąży – zarodek jest widoczny wtedy tak jak w fetoskopii – technologii optycznego obrazowania płodu. Badanie jest całkowicie nieinwazyjne.

Nagrania USG wykonywane w technice 3D i 4D są przekazywane na życzenie pacjentom w formacie płyt DVD i CD – możliwe jest ich odtwarzanie w domu na ogólnie dostępnym sprzęcie odtwarzającym. Dzięki temu zapisany obraz USG 3D/4D twarzy, płci i zachowania jeszcze nienarodzonego dziecka, stanowi unikalną pamiątkę dla przyszłych rodziców. Udostępniana jest również dokumentacja zdjęciowa USG na życzenie – wykonujemy zdjęcia czarno-białe i kolorowe.

Wykonywanie USG podczas ciąży jest obecnie standardem. Badanie to pozwala rzetelnie i obiektywnie monitorować rozwój płodu. Na podstawie pomiarów wielkości płodu aparat USG może dokonać obliczenia wieku i masy płodu oraz przybliżonej daty porodu. Pozwala to na monitorowanie prawidłowego wzrastania płodu.  Analiza położenia płodu, wygląd i umiejscowienie łożyska pozwalają na wybór najwłaściwszej drogi przeprowadzenia porodu.

Badanie USG zaleca się wykonać przynajmniej trzy razy w ciągu całego okresu ciąży – pierwsze pomiędzy 11 a 14 tygodniem, drugie między 20 a 22 a ostatnie po 30 tygodniu ciąży. Częstsze badania wykonuje się bezwzględnie w przypadku, gdy pacjentka choruje na np. nadciśnienie lub cukrzycę, dziecko rośnie nieprawidłowo lub gdy jest to ciąża bliźniacza. W przypadku wystąpienia krwawień USG wykonuje się nawet co kilka dni. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga żadnych przygotowań, trwa zazwyczaj do 20 minut.

USG genetyczne w ciąży- wykonywane między 11-14 tygodniem ciąży. Pozwala na ocenę specyficznych markerów ultrasonograficznych takich jak: fałd karkowy i przezierność karkowa, kość nosowa, przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną i przewód żylny, częstość pracy serca. Nieprawidłowości któregoś z tych markerów mogą świadczyć o zwiększonym ryzyku wad genetycznych u płodu i pozwalają ukierunkować dalsze postępowanie w ciąży.

 

 

 

Termin potwierdzimy telefonicznie.
O zbliżającej się wizycie przypomnimy SMSem.

Pilne wizyty prosimy umawiać telefonicznie pod numerem:
+48 606 40 33 43.

USG 4D HD LIVE
Zobacz na żywo niesamowite ujęcia w najnowszej technologii USG 4D HD i zabierz nagranie do domu!
GINEKOLOGICZNE ZABIEGI LASEROWE
Kontakt z recepcją:
+48 606 40 33 43
+48 61 662 11 11
Godziny wizyt
Pn-Pt: 14:00 – 21:00
So: 9:00 – 18:00
Jak dojechać:
ul. Słoneczna 41/1,
60-286 Poznań

Zamknij Informacja dotycząca plików cookies: pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.Ustawienia te można zmienić w opcjach przeglądarki internetowej. Dowiedz się wiecej.