Prowadzenie ciąży, diagnostyka prenatalna, USG 3D 4D, połóg

Jesteś w ciąży? Gratulujemy!

To wyjątkowy okres w życiu. Oprócz radosnego oczekiwania, warto wtedy szczególnie zadbać o zdrowie. Oto, co możemy dla Ciebie zrobić:

Możemy poprowadzić Twoją ciążę

Na pokładzie Kliniki Słonecznej mamy znakomitego ginekologa, ginekolożkę oraz zespół położnych. Możesz wybrać, kto z nich poprowadzi Twoją ciążę. Będziemy towarzyszyli Ci we wszystkich etapach ciąży, na bieżąco monitorując i oceniając stan płodu, wspierając Cię na wielu poziomach oraz wnikliwie sprawdzając prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych chorób i wad rozwojowych.

Prowadzimy ciąże zgodnie z obowiązującymi wytycznymi towarzystw ginekologiczno-położniczych oraz wiedzą, zdobywaną na krajowych i zagranicznych konferencjach oraz kursach. Wszystko spokojnie wyjaśniamy i pokazujemy na ekranie. Możesz liczyć na nas, naszą czułą aparaturę medyczną i uważną opiekę.

Na pierwszą wizytę idealny będzie ósmy lub dziewiąty tydzień ciąży!

Klinika Słoneczna ciąża

Możemy wykonać dla Ciebie diagnostykę prenatalną

Przeprowadzamy pełną diagnostykę – podstawową i dodatkową  przez cały czas trwania ciąży, a więc w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze. Mamy nowoczesną aparaturę, pozwalającą wykonać kardiotokografię (KTG, czyli monitorowanie akcji serca płodu oraz wykrywanie skurczów macicy) oraz USG (zobacz niżej). Zlecamy potrzebne badania krwi, robimy badanie ginekologiczne i potrzebne wymazy, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, wdrażamy precyzyjnie dobrane leczenie.

Oferujemy testy Nifty, Panorama oraz Harmony. To nieinwazyjne badania DNA płodowego, obecnego we krwi osoby ciężarnej. Dzięki wymienionym badaniom możemy upewnić się, że płód nie posiada aberracji chromosomalnych, prowadzących m.in. do Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa czy Zespołu Patau.

Klinika Słoneczna ciąża

Możemy zaproponować Ci ultrasonografię płodową w pełnym zakresie, w tym USG 4D HD Live

Zaleca się przynajmniej trzykrotne wykonanie badania USG w ciąży: pomiędzy tygodniami 11. a 14. oraz 18. a 22. (najlepiej 20.-22.), a także po 30. tygodniu. Częstsze kontrole ultrasonograficzne przeprowadza się na przykład u osób z nadciśnieniem lub cukrzycą, w przypadku ciąży wielopłodowej (tak, bliźniaków też to dotyczy) bądź gdy istnieją jakieś nieprawidłowości w rozwoju płodu. W przypadku nieustępujących krwawień, USG wykonuje się nawet co kilka dni.

USG to technologia w pełni bezpieczna, bezbolesna, nieinwazyjna oraz niezwykle dokładna. Ultrasonograf wykorzystuje fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości – to zatem rodzaj dźwięku, niesłyszalnego dla ludzi. Podstawowe badanie odbywa się w obrazie dwuwymiarowym (2D) – takiego potrzebujemy do oceny anatomii płodu. Z racji tego, że dysponujemy nowoczesnym USG, tak zwanym dopplerowskim, oprócz wielkości i kształtu części ciała płodu, struktur anatomicznych, łożyska oraz wód płodowych, możemy ocenić także przepływ krwi, czynność serca płodu, a nawet wydolność łożyska i narządów. USG pomaga również w wyliczeniu terminu porodu oraz najwłaściwszej dla płodu drogi przyjścia na świat.

Naszą specjalnością jest USG 4D, które wykonujemy już od szóstego tygodnia ciąży. To wizualizacja trójwymiarowa (3D), odbywająca się w czasie rzeczywistym (stąd określenie 4D). W Klinice Słonecznej dodajemy do tego jeszcze HD Live, co oznacza obraz w kolorze i znakomitej rozdzielczości. To naprawdę wygląda jak… film nagrany w brzuchu. Zobacz!

Dzięki USG 4D HD Live możesz zaobserwować szczegóły twarzy płodu, przyjrzeć się jego zachowaniu i reakcjom, zobaczyć rączki, nóżki i rozpoznać płeć. Kiedy Ty zachwycasz się realistycznym obrazem, nasi specjaliście odczytują z niego ważne informacje medyczne – oceniają struktury trudne do oceny w badaniu 2D. Dzięki USG 4D jesteśmy w stanie rozpoznać nawet wady strukturalne serca, które można skorygować tuż po porodzie!

Jeśli chcesz, do domu wrócisz z pendrive’em z nagranym filmem lub z wydrukowanymi zdjęciami – wspaniała pamiątka!

Dodatkowo, między 11. a 14. tygodniem ciąży wykonujemy USG genetyczne. Badanie to umożliwia ocenę płodu pod kątem wad genetycznych i pozwala ukierunkować dalsze postępowanie. Na czym polega USG genetyczne? Nasi specjaliści oceniają specyficzne markery ultrasonograficzne, takie jak fałd karkowy i przezierność karkowa, kość nosowa, przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną i przewód żylny oraz częstość pracy serca. Wszystko to po to, by ciąża przebiegła w spokoju, poczuciu bezpieczeństwa oraz radości oczekiwania.

Klinika Słoneczna ciąża

Możemy udzielić Ci porady dietetycznej

Mamy świetną dietetyczkę! Chętnie ustali ona Twój indywidualny profil odżywiania lub sporządzi zalecenia na czas karmienia piersią.

Możemy przeprowadzić kontrolę poporodową w połogu

Koniec ciąży to nie koniec dbania o swoje zdrowie, absolutnie!

Możemy też zaproponować Ci laserowe obkurczanie pochwy

Powrót do ciała sprzed ciąży nie jest Twoim obowiązkiem. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę wprowadzenia zmian, dzięki naszemu nowoczesnemu aparatowi laserowemu zrobimy to w sposób precyzyjny i małoinwazyjny.

Jeżeli po porodzie masz problem uroginekologiczny, zajrzyj tutaj.

 

Jeżeli szukasz informacji o przygotowaniu do ciąży lub leczeniu niepłodności, zajrzyj tutaj.